Mototech logo
Sprzedaż
Akumulatorów
Serwis
Akumulatorów
Montaż
Akumulatorów
Sprzedaż
Akumulatorów
Serwis
Akumulatorów
Montaż
Akumulatorów

AKUMULATORY ŻELOWE, KWASOWE, AGM I EFB SZCZECIN

W naszej ofercie znajdują się akumulatory samochodowe i motocyklowe, a także akumulatory do łodzi i jachtów. Oferujemy akumulatory żelowe, kwasowe, AGM i EFB.

Akumulatory żelowe to urządzenia, w których elektrolit występuje w postaci żelu, a nie ciekłego roztworu. Nie wymagają one regularnej kontroli, uzupełniania poziomu elektrolitu ani stawiania ich w pozycji poziomej (w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów kwasowych). Oprócz tego ryzyko wycieku elektrolitu jest minimalne, nawet jeśli obudowa zostanie uszkodzona.

Akumulatory kwasowe, często nazywane akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, są jednym z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych typów akumulatorów. Jak sama nazwa wskazuje, używają one kwasu (zazwyczaj kwasu siarkowego) jako elektrolitu. Używane są do rozruchu silników spalinowych w samochodach, motocyklach, ciężarówkach i innych pojazdach.

ODMIANY AKUMULATORÓW KWASOWO-OŁOWIOWYCH

Akumulatory AGM to odmiana akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w których elektrolit jest pochłaniany przez specjalne maty wykonane z mikroskopijnych włókien szklanych. Technologia ta zapewnia szereg unikalnych cech, które wyróżniają je na tle innych typów akumulatorów – np. są bardziej odporne na głębokie rozładowania, nie wymagają regularnej kontroli poziomu elektrolitu ani uzupełniania wodą destylowaną.

Akumulatory EFB to ulepszona wersja tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Zaprojektowano je specjalnie po to, aby sprostać wyższym wymaganiom nowoczesnych samochodów, zwłaszcza tych wyposażonych w systemy start-stop. Urządzenia te są wzbogacone o dodatkowe elementy lub modyfikacje, które poprawiają ich wydajność. Często posiadają dodatkowe separatory czy specjalne dodatki do elektrolitu.

JAKI AKUMULATOR WYBRAĆ?

Zastanawiasz się, który akumulator będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem: akumulator żelowy, kwasowy, AGM czy EFB? Zachęcamy do kontaktu z firmą MotoTech ze Szczecina – chętnie pomożemy! Zapewniamy nie tylko profesjonalne doradztwo, ale także montaż akumulatorów w dogodnym dla klienta terminie.

Sprzedaż
Akumulatorów
Serwis
Akumulatorów
Montaż
Akumulatorów
Montaż z dojazdem
Akumulatorów
Sprzedaż
Akumulatorów
Serwis
Akumulatorów
Montaż
Akumulatorów
Montaż z dojazdem
Akumulatorów